Zdravniki
V MD medicina, Sanatorij Ljubljana, se s kakovostjo zdravstvenih in drugih storitev ukvarjamo vse od ustanovitve. Učinkovita organizacija in vrhunska strokovnost označujeta delo naših zdravnikov in ostalega osebja, ki se posvečajo bolnikom od začetnega pregleda do operacije in pooperativnega zdravljenja. Bolnikom nudimo izjemno strokovnost, skrbno nego, varnost in prijazno osebje, ki zagotavlja prijetno počutje.
Seznam zdravnikov po področjih
Za prikaz zdravnikov, kliknite na željeno področje.
Ortopedija
Specialist ortopedske kirurgije
dr. Bogdan Ambrožič, dr. med.
Specialist kirurg za poškodbe in obolenja ramenskega ter kolenskega sklepa in gležnja.
-
Več / Manj
Študij medicine na Medicinski fakulteti Univerze v Ljubljani je dokončal leta 1995. Z letom 1996 je pričel opravljati specializacijo iz področja ortopedije, ki jo je zaključil leta 2001. Po končani specializaciji je opravil dodatna izobraževanja v specializiranih bolnišnicah v Nemčiji, Italiji, Franciji, na Nizozemskem, Hrvaškem in v Avstriji.
Leta 2009 je Magistriral iz področja medicinskih znanosti, leta 2017 je opravil doktorat s področja zdravljenja nestabilnosti pogačice z rekonstrukcijo patelofemoralnega ligamenta.
Ukvarja se z artroskopskim in minimalno invazivnim operativnim zdravljenjem poškodb in bolezni ramenskega, kolenskega sklepa ter gležnja, pri katerih uporablja tudi računalniško tehnologijo. Na ramenskem sklepu se najpogosteje ukvarja z artroskopsko in odprto stabilizacijo sklepa, stabilizacijo AC sklepa in rekonstrukcijo poškodovane rotatorne manšete. Na kolenskem sklepu opravlja artroskopske oskrbe poškodovanih meniskusov in hrustanca, rekonstrukcije poškodovanih vezi, vključno z multiligamentarnimi rekonstrukcijami. Poleg tega opravlja stabilizacije pogačice z rekonstrukcijo medialnega patelofemoralnega ligamenta (MPFL), premikom narastišča patelarnega ligamenta in trohleoplastiko. V primerih obrabe ali deformacije kolena opravlja korektivne osteotomije v predelu kolenskega sklepa tako na stegnenici kakor na golenici. Pri omenjenih posegih uporablja navigacijo in po meri bolnika 3D natisnjena vodila. Na gležnju poleg artroskopij z zadnjimi in sprednjimi pristopi, opravlja artroskopske stabilizacije in rekonstrukcije vezi sklepa, tendinoskopije Ahilove tetive ter peronealnih tetiv, endoskopsko kalkaneoplastiko in endoskopsko zatrditev zgornjega in spodnjega skočnega sklepa. Poleg tega uporablja biološke metode zdravljenja obrabe in poškodb sklepov in tendinopatij s trombocitno plazmo, matičnimi celicami in amnijskimi membranami. Med prvimi na svetu je pričel s sodobnim opravljanjem osteotomij v področju kolena s pomočjo navigacije in bolniku specifično izdelanih vodil.
Organizira številne artroskopske simpozije in delavnice in je vabljen predavatelj na simpozijih in delavnicah v Sloveniji in v tujini. Je član uredniškega odbora in recenzent revije evropskega združenja za artroskopijo in športne poškodbe (ESSKA), recenzent revije Orthopaedic Journal of sports Medicine (OJSM) in član ESSKA odbora za osteotomije ter aktiven član slovenskega združenja za artroskopijo in športne poškodbe.
Specialist ortopedske kirurgije
izr. prof. dr. Janez Brecelj, dr.med.
Specialist ortoped za otroke.
-
Več / Manj
Dr. Janez Brecelj je diplomiral leta 1978 na Medicinski fakulteti v Ljubljani. Od 1980 do 1982 je bil zaposlen v Zdravstvenem domu Ljubljana – Center, v Ambulanti za zdravstveno varstvo odraslih, od leta 1983 dalje pa neprekinjeno na Ortopedski kliniki UKC v Ljubljani. Od leta 1996 je član Katedre za ortopedijo in je delno zaposlen na Medicinski fakulteti Univerze v Ljubljani, kjer opravlja pedagoško delo na dodiplomskem študiju in je mentor specializantom iz ortopedije in pri diplomskih nalogah na visokošolskem študiju. Predava na podiplomskem študiju na Fakulteti za šport UL.
Leta 1982 je diplomiral na podiplomskem tečaju iz gerontologije na Medicinski fakulteti v Ljubljani, leta 1993 je magistriral na Medicinski fakulteti v Zagrebu, leta 1999 pa doktoriral na Medicinski fakulteti v Ljubljani. Leta 1988 je v Ljubljani opravil specialistični izpit iz ortopedije. Strokovno in pedagoško je deloval tudi v tujini, npr. na univerzitetni ortopedski bolnici Nuffield Orthopaedic Centre v Oxfordu.
Leta 2014 je bil izvoljen v naziv izrednega profesorja za področje ortopedije za pet let. Je član različnih mednarodnih strokovnih organizacij. Med letoma 2006 in 2009 je bil predsednik Združenja ortopedov Slovenije. Od leta 2008 je vodja otroškega oddelka Ortopedske klinike UKC Ljubljana. Več let dela na znanstvenoraziskovalnih projektih na področju biomedicine.
Specializant ortopedske kirurgije
asist.dr. Urban Brulc, dr.med.
Asist. dr. Urban Brulc, dr.med., je specializant ortopedske kirurgije in asistent na Univerzi v Novem mestu.
-
Več / Manj
Medicinsko fakulteto v Ljubljani je zaključil leta 2017 s posebnim priznanjem za odličen uspeh. Takoj po opravljenem študiju se je zaposlil v Sanatoriju MD Medicina ter pričel s specializacijo iz ortopedske kirurgije. Zgodaj tekom izobraževalnega procesa je pokazal zanimanje za hrbtenična obolenja ter pričel z izvajanjem hrbteničnih operacij pod nadzorom izkušenih spinalnih kirurgov. Redno se udeležuje strokovnih ortopedskih tečajev v Sloveniji in tujini. Je član Vertebrološkega združenja Slovenije ter svetovnega združenja hrbteničnih kirurgov AO SPINE.
Njegovo znanstveno-raziskovalno delo se je pričelo s Prešernovo nalogo tekom študentskih let. Do sedaj je objavil že več strokovnih člankov v mednarodno priznanih SCI revijah ter aktivno prisostvoval na domačih in tujih kongresih. Leta 2022 je zaključil doktorsko disertacijo z naslovom: »Operativno zdravljenje bolnikov z osteohondralno lezijo talusa« in pridobil naziv doktor znanosti.
Specialist ortopedske kirurgije
prof. dr. Drago Dolinar, dr. med.
Specialist kirurg za endoprotetiko kolenskega in kolčnega sklepa.
-
Več / Manj
Rodil se je leta 1966 v Ljubljani. Študij medicine je končal na Medicinski fakulteti v Ljubljani leta 1993. Po strokovnem izpitu leta 1994 se je zaposlil kot sekundarij na Ortopedski kliniki. Med specializacijo iz ortopedije je vpisal podiplomski študij in leta 1998 opravil magisterij z naslovom: »Aseptična nekroza glavice stegnenice pri odraslih«. Specialistični izpit iz ortopedije je opravil leta 1999. Od tedaj je redno zaposlen na Ortopedski kliniki v Ljubljani.
Leta 2001 je bil izvoljen v naziv asistenta za ortopedijo, leta 2004 pa je pridobil naziv doktorja znanosti, potem ko je uspešno zagovarjal doktorsko delo z naslovom: »Napovedna vrednost kolčnega sklepnega tlaka pri operativnem zdravljenju aseptične nekroze stegnenične glavice«. Od leta 2008 je zaposlen kot asistent na Katedri za ortopedijo, leta 2009 je bil izvoljen v naziv docenta za področje ortopedija. Klinično se ukvarja z ortopedsko problematiko odraslih, pretežno z vgradnjo kolčnih in kolenskih endoprotez zaradi obrabnih sprememb.
Specializiran je za reševanje zahtevnejših primerov na tem področju ortopedske kirurgije. Z referati ortopedske problematike odraslih redno aktivno sodeluje na domačih in mednarodnih simpozijih in tudi pri domačih in mednarodnih projektih s področja ortopedije. Leta 1998 je bil na enomesečnem strokovnem izobraževanju v Kanadi v okviru Anica Bitenc Travelling Fellowship, ki je bilo organizirano pod okriljem kanadskega ortopedskega združenja. Leta 2002 je bil na dvomesečnem strokovnem izobraževanju v Baslu v Švici pri priznanem ortopedu prof. Ochsnerju, leta 2006 pa na 14-dnevnem strokovnem izobraževanju na Endokliniki v Hamburgu.
Specialist ortopedske kirurgije
prof. dr. Matej Drobnič, dr. med.
Specialist kirurg za športne poškodbe kolen, za patologijo pogačice, za poškodbe in obolenja zgornjega ter spodnjega skočnega sklepa in stopala.
-
Več / Manj
Je izredni profesor za ortopedijo na Medicinski fakulteti v Ljubljani in specialist ortopedske kirurgije na Ortopedski kliniki UKC Ljubljana. Subspecializan je za artroskopske in rekonstrukcijske posege kolena ter gležnja in stopala. Velik delež svojega dela posveča obravnavi športnih poškodb.
Klinično-raziskovalno delo je v preteklih desetih letih namenil zdravljenju poškodb in bolezni sklepnega hrustanca. Je mednarodno priznan strokovnjak na področju regenerativne ortopedije, s številnimi odmevnimi publikacijami, vabljenimi predavanji in sodelovanjem pri raziskovalnih projektih.
Je aktiven član Mednarodnega združenja za zdravljenje hrustanca (ICRS) ter Evropskega združenja za artroskopsko kirurgijo in športne poškodbe (ESSKA). Je član uredniškega odbora Ameriške revije za športno medicino (AJSM) in soustanovitelj Slovenske revije za medicino in šport. Opravlja tudi delo glavnega zdravnika NK Olimpija in je sodelavec Inštituta za medicino in šport – IMŠ v Ljubljani.
Specialist ortopedske kirurgije
doc. dr. Boštjan Kocjančič, dr. med.
Specialist kirurg za endoprotetiko kolenskega in kolčnega sklepa.
-
Več / Manj
Boštjan Kocjančič je ortopedski kirurg, specializiran za operacije kolkov in kolen, predvsem vstavitve endoprotez. Študij na Medicinski fakulteti v Ljubljani je zaključil leta 1988. Med študijem je sodeloval v raziskovalni skupini, ki se je ukvarjala z geometrijo kolčnega sklepa, in dobil Prešernovo nagrado za študente za raziskavo najboljše geometrije okolčja po zlomu vratu stegnenice.
Tri leta je delal kot splošni zdravnik, nato pa nadaljeval kot specializant ortopedske kirurgije. Specialistični izpit je opravil leta 2009. Poleg kirurških izkušenj in dela je bil tudi tajnik Slovenskega združenja ortopedov od leta 2009 do 2012, in tajnik 9. CEOC (srednjeevropskega ortopedskega kongresa) v Portorožu 2012. Profesionalno delo ortopedskega kirurga ga je pripeljalo do endoprotetične subspecialnosti.
Glavni področji dela sta kolčna in kolenska endoprotetika in revizijski primeri teh endoprotez. Leta 2001 je zaključil magistrski študij s primerjavo različnih metod zdravljenja zlomov vratu stegnenice. Raziskovalno delo je nadaljeval in leta 2014 zaključil doktorsko disertacijo z naslovom »Pozni rezultati zdravljenja Perthesove bolezni in klinična, radiološka in biomehanska analiza«.
Specialist ortopedske kirurgije
dr. Robert Košak, dr. med.
Specialist kirurg za poškodbe in obolenja hrbtenice.
-
Več / Manj
Dr. Robert Košak, dr. med je specialist ortoped, specializiran za obolenja hrbtenice. Medicinsko fakulteto v Ljubljani je zaključil leta 1996. Tekom študija na Medicinski fakulteti je prejel leta 1993 Prešernovo nagrado za znanstveno raziskovalno delo.
Po zaključenem študiju na Medicinski fakulteti se je leta 1997 zaposlil v Kliničnem centru Ljubljana na Ortopedski kliniki, kjer je istega leta pričel z specializacijo iz ortopedije. Leta 2000 je s področja analize obrabe kolčnih endoprotez prejel naziv magister znanosti, leta 2006 iz istega področja tudi naziv doktor znanosti. Leta 2003 je opravil specialistični izpit iz ortopedije. Že tekom specializacije je pokazal zanimanje za hrbtenična obolenja in je že v tem obdobju pričel z izvajanjem hrbteničnih operacij. Po končani specializaciji je nadaljeval delo na Ortopedski kliniki v Ljubljani, na Oddelku za kirurgijo hrbtenice, kjer je bil zaposlen do julija 2018.
Trenutno je zaposlen kot strokovni direktor v zasebnem Sanatoriju MD Medicina v Ljubljani, kjer še vedno izvaja le hrbtenične operacije. Izvaja hrbtenične operacije celotne hrbtenice, od vratne, prsne in ledvene. Ukvarja se s celotno patologijo hrbtenice. Njegovo ožje področje je zdravljenje otroških deformacij hrbtenice (skolioze). Težje deformacije izvaja kot edini hrbtenični kirurg v Sloveniji.
Iz tujine je prinesel nekaj novih metod s področja zdravljenja skolioz in jih kot edini v Sloveniji še vedno izvaja. Tako je uvedel prednji pristop zdravljenja skolioz in uvedel Growing rod MAGEC sistem pri zdravljenju skolioz najmlajših otrok. Imel je številna predavanja, objavljenih je bilo tudi več njegovih del (http://www.cobiss.si/raziskovalci.htm).
Specialist ortopedske kirurgije
asist. dr. David Martinčič, dr. med.
Specialist kirurg za poškodbe in obolenja kolenskega sklepa, za poškodbe in obolenja zgornjega ter spodnjega skočnega sklepa ter stopala in za poškodbe ter obolenja ramenskega sklepa.
-
Več / Manj
Leta 2006 je zaključil študij medicine na Medicinski fakulteti Univerze v Ljubljani. Specializacijo iz ortopedske kirurgije je končal leta 2012. Po opravljeni specializaciji se je zaposlil na Ortopedski kliniki v Univerzitetnem kliničnem centru Ljubljana. Pri svojem delu se ukvarja s športno ortopedijo in kirurgijo kostnih tumorjev.
Redno se udeležuje ortopedskih tečajev in je tako v nenehnem stiku z najnovejšimi tehnikami kirurškega zdravljenja športnih poškodb in kostnih tumorjev. Redno se tudi udeležuje strokovnih srečanj doma in v tujini, kjer aktivno sodeluje z avtorskimi prispevki. Na znanstveno raziskovalnem področju se ukvarja z bioregenerativnimi terapijami ob poškodbah sklepnega hrustanca. Še posebej poglobljeno se ukvarja s športnimi poškodbami rame in kolena, pri čemer uvaja sodobnejše in učinkovitejše metode zdravljenja.
Specialist ortopedske kirurgije
doc.dr. Uroš Meglič, dr. med.
Specialist kirurg za poškodbe in obolenja rame ter komolca.
-
Več / Manj
Kot specialist ortopedske kirurgije je zaposlen na Ortopedski kliniki Ljubljana. Njegovo ožje področje je zdravljenje poškodb in obolenj ramenskega ter komolčnega sklepa. S področja artroskopskih in minimalno invazivnih rekonstrukcijskih posegov se je izobraževal na številnih mednarodnih kongresih in centrih v Nemčiji, Angliji, Franciji in Španiji. Velik del svojega dela posveča obravnavi poškodb profesionalnih športnikov.
Je aktiven član Evropskega združenja za artroskopsko kirurgijo in športne poškodbe (ESSKA) in edini slovenski predstavnik v znanstvenem odboru za razvoj ortopedije komolca pri tem združenju. Je recenzent pri ugledni strokovni reviji s področja ortopedije KSSTA (Knee Surgery, Sports Traumatology, Arthroscopy).
Kot asistent sodeluje pri izobraževanju študentov medicine na Katedri za ortopedijo Medicinske fakultete v Ljubljani in študentov fizioterapije. Svoje raziskovalno delo doma in v tujini posveča razvoju ramenske in komolčne kirurgije.
Specialist ortopedske kirurgije
doc. dr. Borut Pompe, dr. med.
Specialist kirurg za poškodbe in obolenja kolenskega sklepa, za poškodbe in obolenja ramenskega sklepa ter endoprotetiko kolenskega ter kolčnega sklepa.
-
Več / Manj
Dr. Borut Pompe je diplomiral na Medicinski fakulteti Univerze v Ljubljani. Specializacijo iz ortopedije je opravil leta 2004. Od leta 2004 je zaposlen na Ortopedski kliniki Univerzitetnega kliničnega centra Ljubljana. Leta 2001 je pridobil magisterij znanosti in leta 2007 doktorat znanosti iz medicine z doktorsko disertacijo z naslovom: »Biomehanska analiza rentgenogramov kolkov pri preiskovancih s primarno osteoartrozo«.
Izkušnje s področja ortopedije je pridobil kot gostujoči raziskovalec na več mednarodnih institucijah: University Central Hospital, Oulu, Finska (1995), Oddelek za ortopedijo na Assaf Harofeh Medical Centre, Izrael (1996), Artro Clinic, Stockholm, Švedska (2003), v programu akademskega gostovanja na Hospital for Special Surgery, New York, ZDA (2013).
Njegova interesna področja vključujejo kompleksne rekonstrukcije kolena, predvsem hujše deformacije pri revmatičnih in artritičnih bolnikih ter hemofilikih, kot tudi artroskopsko operacijo kolena in operacijo vezi. Od januarja 2011 je vodja operacijske dvorane na Ortopedski kliniki v Ljubljani. Njegovo trenutno raziskovalno delo je usmerjeno na ugotavljanje načinov zmanjšanja krvavenja po zamenjavi celotnega kolena in lajšanja bolečin po operaciji kolena. Sodeluje pri kliničnem preskušanju na bolnikih s totalno artroplastiko kolena in preučuje različne tehnike preparacije pogačice med operacijo.
Specialistka ortopedske kirurgije
asist. dr. Tanja Slokar, dr. med.
Specialistka kirurginja za poškodbe in obolenja kolenskega sklepa, za deformacije stopala in izkrivljenih nožnih prstov (hallux valgus).
-
Več / Manj
Asist. dr. Tanja Slokar, dr. med. je specialistka ortopedske kirurgije, ki je od leta 2009 zaposlena na Ortopedski kliniki v UKC Ljubljana. Trenutno je na Ortopedski kliniki zaposlena na oddelku za endoprotetiko in na otroškem oddelku. Leta 2008 je zaključila študij medicine na Medicinski fakulteti Univerze v Ljubljani. Pripravništvo in sekundarijat je opravljala v SB Izola. Leta 2008 je opravila strokovni izpit za delo zdravnika. Specialistični izpit iz ortopedske kirurgije je opravila leta 2015. Naziv doktorice znanosti je po končanem doktorskem študiju Biomedicine leta 2015 prejela po opravljeni doktorski disertaciji s področja artroskopij kolena. Naziv asistentka na Katedri za ortopedijo Medicinske fakultete v Ljubljani je prejela leta 2016. Na Medicinski fakulteti v Ljubljani aktivno vodi vaje za študente medicine. Objavlja strokovne članke s področja ortopedije in predava simpozijih in kongresih doma in v tujini. Ukvarja se s splošno in raznoliko ortopedsko patologijo s poudarkom in usmerjanjem v patologijo stopala in kolena tako pri odraslih in kot pri otrocih. Operira bolnike in bolnice z raznimi deformacijami stopala in prstov (npr. hallux valgus) ter z obrabo sklepnega hrustanca kolena in poškodbami meniskusov.
Specialist ortopedske kirurgije
izr.prof. Klemen Stražar, dr. med.
Specialist kirurg za poškodbe kolenskega sklepa, za poškodbe in obolenja ramenskega sklepa ter poškodbe kolčnega labruma.
-
Več / Manj
Redno je zaposlen na Ortopedski kliniki Univerzitetnega kliničnega centra Ljubljana. Svojo kariero je posvetil artroskopski in rekonstrukcijski kirurgiji kolka, kolena in ramenskega sklepa ter zdravljenju poškodb pri športu. Kirurških tehnik se je naučil doma in v tujini, med drugim na kliniki Artro Clinic v Stockholmu na Švedskem, v SCOI v Los Angelesu (ZDA), v Montrealu, Halifaxu in Torontu v Kanadi ter na kliniki MedSports v Ann Arborju v Michiganu (ZDA). Na univerzitetni kliniki v Aarhusu na Danskem je leta 2015 opravil trimesečno postdoktorsko izobraževanje.
15 let pomaga kot zdravnik v ženskem rokometnem klubu Krim Mercator. Je uradni zdravnik moške članske hokejske reprezentance, s katero je bil na več svetovnih prvenstvih in tudi na zimskih olimpijskih igrah v Sočiju leta 2014. Je avtor in soavtor prek 110 publikacij, med njimi 8 člankov v SCI revijah.
Od leta 2000 je sodeloval v sedmih nacionalnih raziskovalnih projektih. Trenutno sodeluje v raziskovalni skupini, ki razvija računalniško navigacijo artroskopskih instrumentov za izboljšanje natančnosti izvedbe posega in tako izboljšanje rezultatov zdravljenja. Kot asistent pri predmetu Ortopedija sodeluje v izobraževalnem procesu študentov ljubljanske Medicinske fakultete.
Specialist ortopedske kirurgije
asist. dr. Lovro Suhodolčan, dr. med.
Specialist kirurg za poškodbe in obolenja hrbtenice.
-
Več / Manj
Gimnazijo Celje - Center je leta 2000 zaključil kot zlati maturant. Med študijem na Medicinski fakulteti v Ljubljani je prejel Prešernovo nagrado. Leta 2007 je opravil strokovni izpit in leta 2008 pričel s specializacijo iz ortopedske kirurgije, ki jo je opravil s pohvalo leta 2014. Nato se je zaposlil na Ortopedski kliniki UKC Ljubljana. Leta 2013 je pridobil naziv dr. znanosti in naziv asistenta na Katedri za ortopedijo Medicinske fakultete v Ljubljani.
Zaposlen je na oddelku za kirurgijo hrbtenice, Ortopedske klinike UKC Ljubljana. Njegovo osnovno področje je patologija hrbtenice. Izvaja hrbtenične operacije celotne hrbtenice, od vratne, prsne in ledvene. Dr. Suhodolčan obravnava tudi bolnike z deformacijami stopala in gležnja.
Kot asist. dr. je aktiven pri izvajanju vaj za študente medicine, redno objavlja članke s področja ortopedske patologije in predava na ortopedskih kongresih.
Specialist ortopedske kirurgije
Klemen Avsec, dr. med.
Specialist ortopedske kirurgije.
-
Več / Manj
Klemen Avsec, dr.med. je specialist ortopedske kirurgije. Ukvarja se predvsem z začetno in napredovalo obrabo kolenskih in kolčnih sklepov in z njihovim operativnim zdravljenjem. Subspecializiran je za zdravljenje obproteznih zlomov in omajanj pri endoprotezah kolkov in kolen. Trenutno je zaposlen na Ortopedski kliniki v Ljubljani. Redno se udeležuje izpopolnjevanj in strokovnih srečanj doma in tujini. V okviru svojega raziskovalnega dela pokriva predvsem področje rekonstruktivne artroplastilčne kirurgije in obrabe materialov, na katero temo opravlja tudi doktorat znanosti.
Specialist ortopedske kirurgije
Klemen Bošnjak, dr. med.
Specialist za obolenja hrbtenice.
-
Več / Manj
Klemen Bošnjak, dr. med. je specialist ortopedske kirurgije. Leta 2016 je zaključil študij medicine na Medicinski fakulteti Univerze v Ljubljani. Specializacijo iz ortopedske kirurgije je končal s pohvalo leta 2023. Po opravljeni specializaciji se je zaposlil na Ortopedski kliniki Univerzitetnega kliničnega centra Ljubljana. Pri svojem delu se ukvarja predvsem z obolenji hrbtenice.
V okviru raziskovalne dejavnosti je objavil publikacije v mednarodnih znanstvenih revijah, ki jih indeksira SCI in predstavljal svoje delo na strokovnih srečanjih hrbtenične in ortopedske kirurgije doma in v tujini. Redno se udeležuje strokovnih ortopedskih tečajev in je član Vertebrološkega združenja Slovenije ter svetovnega združenja AO Spine. Trenutno opravlja doktorat znanosti s področja degenerativnih bolezni hrbtenice.
Specialist ortopedske kirurgije
asist. dr. Nik Žlak, dr. med.
Specialist kirurg za poškodbe na kolenskem sklepu, gležnju in stopalu.
-
Več / Manj
Leta 2016 je zaključil študij medicine na Medicinski fakulteti v Ljubljani. Specializacijo iz ortopedske kirurgije je končal leta 2024. Zaposljen je na Ortopedski kliniki Univerzitetnega kliničnega centra v Ljubljani. Ukvarja se predvsem s športno patologijo in rekonstrukcijskimi posegi na kolenu, gležnju ter rami, regenerativno ortopedijo ter patologijo stopala. Pri svojem delu stremi k uporabi naprednih ortopedski tehnik in postopkov operativnega ter konservativnega zdravljenja. Aktiven je tudi na raziskovalnem področju iz ortopedske kirurgije. Je član medicinske ekipe nogometnega kluba Olimpija Ljubljana.
Splošna ambulanta
Specialistka splošne medicine
Cvetka Dragoš Jančar, dr. med.
Specialistka pediatrije.
-
Več / Manj
Po študiju na Medicinski fakulteti Univerze v Ljubljani je najprej končala podiplomski študij iz varstva žena, otrok in mladine ter nato še specializacijo iz pediatrije. Vrsto let je delala v javnem zdravstvu, dokler ni leta 1992 soustanovila prvi zasebni medicinski center v Ljubljani in bila v njem 24 let strokovna direktorica in vodja oddelka za pediatrijo.
Njeno klinično delovanje zajema tako delo z otroki kakor z odraslo populacijo. Zadnja leta je svojo dejavnost usmerila v preventivo odraslih. Je urednica edine tovrstne knjige Zdrav manager – uspešno vodenje in avtorica številnih poljudnoznanstvenih prispevkov. Že vrsto let se v tujini izobražuje na področju preprečevanja posledic staranja (anti-aging).
Z novimi dognanji nenehno izpopolnjuje preventivni zdravstveni program za managerje. Danes vodi oddelek za ambulantno dejavnost medicinskega centra MD medicina in v njem izvaja tudi ambulantno delo. Je članica številnih strokovnih združenj.
Govori angleško, francosko ter srbohrvaško.
Specialistka splošne medicine
Snežana Kocijančič, dr. med.
Specialistka splošne medicine.
-
Več / Manj
Medicinsko fakulteto je končala v Ljubljani, kjer je leta 1989 opravila tudi strokovni izpit za poklic zdravnika. Ima pedagoški naziv svetnice, kot predavateljice strokovno-teoretičnih predmetov na srednji šoli in ima habilitacijo predavateljice za splošno medicino na Visoki šoli-VIST.
Redno je zaposlena na Srednji zdravstveni šoli v Ljubljani, kot predavateljica strokovno-teoretičnih predmetov ( Prva pomoč pri urgentnih obolenjih, Osnove kirurgije in interne medicine in Farmakologije ). Ima skoraj 20 letne izkušnje z delom v splošni ambulanti. Je članica številnih strokovnih združenj. Govori angleški, francoski, italijanski in srbohrvaški jezik.
Anesteziologija
Specialist anesteziologije
Mile Knežević, dr. med.
Specialist anesteziologije, reanimatologije in perioperativne intenzivne medicine.
-
Več / Manj
Leta 2011 se je zaposlil na Kliničnem oddelku za anestezijo in intenzivno terapijo operativnih strok v Univerzitetnem kliničnem centru Ljubljana. Specialistični izpit je opravil leta 2016. Od leta 2019 je zaposlen v MD medicini. Poglobljeno se ukvarja z regionalno anestezijo, ultrazvočno vodenimi blokadami perifernih živcev. V času specializacije je, kot štipendist Evropskega združenja za regionalno anestezijo-ESRA, 3 mesece preživel na Nizozemskem v Sint Maartenskliniek, Nijmegen in se izpopolnjeval na področju ultrazvočno vodenih blokad perifernih živcev. Je vabljeni predavatelj in inštruktor na ultrazvočnih delavnicah in kongresih. Redno se udeležuje strokovnih srečanj doma in v tujini, kjer tudi aktivno sodeluje.
Endokrinologija
Specialistka endokrinologije
prof. dr. Marija Pfeifer, dr. med.
Specialistka za hipofizo in bolezni hipofize.
-
Več / Manj
Marija Pfeifer je specialistka interne medicine, endokrinologinja. Študirala, magistrirala in doktorirala je na Medicinski fakulteti v Ljubljani, kjer je kasneje poučevala. Dodatno se je s področja endokrinologije izobraževala v Hamburgu v Nemčiji, Združenih državah in v Veliki Britaniji. Zaposlena je bila v Univerzitetnem kliničnem centru Ljubljana (UKCL) in na Medicinski fakulteti Univerze v Ljubljani. Osem let je bila vodja endokrinološkega oddelka, dve leti strokovna direktorica UKCL. Sedaj je upokojena, vendar še dela v endokrinološki ambulanti v nekaj zdravstvenih zavodih.
Njena ožja strokovno-raziskovalna področja v endokrinologiji so hipofiza in bolezni hipofize, še posebej pomanjkanje rastnega hormona (RH) in njegova povezanost s srčno-žilnimi boleznimi; sindrom policističnih jajčnikov z inzulinsko rezistenco in žilno ogroženostjo; debelost in njeni zapleti, kot je sladkorna bolezen tipa 2 in z njo povezano pomanjkanje testosterona pri moških; osteoporoza in pomanjkanje vitamina D. Je avtorica ali soavtorica preko 65 znanstvenih člankov objavljenih v recenziranih revijah s faktorjem vpliva, poglavij v slovenskih in angleških učbenikih in knjigah ter urednica poglavij o endokrinologiji. Njen h-index je 20, njena dela so bila citirana>2000 krat (11.11.2020). Je gostujoča profesorica na medicinskih fakultetah v Zagrebu in Beogradu.
Aktivna je v evropskih endokrinoloških združenjih (European Society of Endocrinology - ESE), kjer je bila članica Izvršilnega odbora (2012-2016), predsednica ESE Kongresnega odbora, članica ESE Odborov za izobraževanje, nominacije in je še vedno članica ESE Odbora za organizacijo podiplomskih tečajev iz endokrinologije. Je predstavnica SZD v UEMS – sekciji za endokrinologijo. Od 2018 je članica Izvršilnega odbora Evropske asociacije za nevroendokrinologijo (ENEA). Sodelovala je v organizacijskih odborih za pripravo programov več evropskih endokrinoloških kongresov in predsednica programskih odborov za pripravo več slovenskih endokrinoloških kongresov in drugih dogodkov. Je recenzentka za ugledne endokrinološke revije in članica uredniških odborov za reviji Hormones (Athens) in Frontiers in Endocrinology (Pituitary). Kot predavateljica nastopa na številnih mednarodnih endokrinoloških srečanjih, v zadnjih letih je imela vabljeno predavanje na evropskem endokrinološkem kongresu (ECE) 2014 in 2017. Tradicionalno predava na podiplomskih tečajih ESE, na Combo Endocrinology v Grčiji, na mednarodnih tečajih v Zagrebu, na Endo Bridge in drugod. Sodelovala je v štiričlanski delovni skupini za pripravo ESE kurikuluma specializacije iz endokrinologije, diabetesa in presnove (2017). Je strokovna vodja za pripravo smernic za ustrezno preskrbljenost prebivalcev Slovenije z vitaminom D pri Ministrstvu za zdravje od januarja 2020.
S soavtorji je oktobra 2020 pripravila Priporočila za nadomeščanje vitamina D3 v obdobjih respiratornih okužb in za nadomeščanje vitamina D pri bolnikih s COVID-19.
Za svoje delo na področju edukacije iz endokrinologije v evropskem prostoru je maja 2019 na Evropskem endokrinološkem kongresu v Lyonu prejela Posebno priznanje ESE. Novembra 2019 je na 61. Tavčarjevih dnevih prejela Tavčarjevo priznanje za življenjsko delo, ki ga podeljuje Katedra za interno medicino pri Medicinski fakulteti v Ljubljani.
Fizioterapija
Fizioterapevtka
dipl. fiziot. Kristina Zavodnik
Specialistka na področju ortopedske medicine in manualne terapije.
-
Več / Manj
Diplomirala je v Mariboru z naslovom »Primerjava učinkov fizioterapevtske obravnave po vstavitvi totalne kolčne endoproteze med anteriornim in lateralnim operativnim pristopom«, trenutno pa zaključuje magistrsko delo iz fizioterapije na Zdravstveni fakulteti v Ljubljani z naslovom »Učinki kapacitivne in rezistivne metode prenosa energije na utesnitveni sindrom rame«.
Tekom študija je sodelovala na evropskem projektu v okviru javnega razpisa Po kreativni poti do znanja z naslovom »Uporaba obogatene resničnosti za poučevanje anatomije človeka«, se preizkusila pri delu na dunajski bolnišnici Krankenhaus der Barmherzigen Brüder Wien ter opravila semester študija na dunajski fakulteti FH Campus Wien v nemškem jeziku. Pred pričetkom poti v MD Medicini je kot fizioterapevtka delala na Ortopedski kliniki v Ljubljani. Svoje znanje nenehno izpopolnjuje z izobraževanjem na področju ortopedske medicine in manualne terapije.
Ginekologija
Specialist ginekolog
Aleksander Merlo, dr. med.
Specialista ginekologije in porodništva
-
Več / Manj
ŽIVLJENJEPIS
- Osebni podatki
Ime in Priimek: Aleksander MERLO
Naslov: Postojna, Ljubljanska cesta 6, 6230 Postojna, Slovenija
Državljanstvo: Slovensko
Datum rojstva: 11.02.1952
Kraj rojstva: Postojna
Poklic: Zdravnik specialist ginekologije in porodništva
Status: poročen - Delovne izkušnje
15.02.2019 -14.02.2023: Bolnišnica Postojna, direktor
2018: Bolnišnica Postojna, v.d. direktorja
2010 - 2017: Bolnišnica Postojna, direktor
2005 - 2009: Zdravnik koncesionar
2005: Bolnišnica Postojna, zdravnik specialist ginekologije in porodništva
1996 - 2004: Državni zbor RS, poslanec
1993 - 2001: Bolnišnica Postojna, direktor
1991 - 1993: Zdravstveni center Postojna - Vodja organizacijske enote Bolnišnice Postojna
1987 - 1991: Zdravstveni center Postojna - zdravnik specialist ginekologije in porodništva
1979 - 1987: Zdravnik - Izobraževanje in usposabljanje
21.05.1987: Diploma specializacije iz ginekologije in porodništva
30.12.1980: Strokovni izpit za naziv zdravnik
08.02.1979: Diploma Medicinske fakultete - Posebna priznanja
2015: Sprejem priznanja za častnega občana mesta Postojna
2016: Odlikovanje z redom viteza nacionalnega reda za zasluge pri poglabljanju francosko - slovenskih odnosov - Ostalo
Podiplomski študij iz predmeta ginekološke onkologije
Gea College - Management v zdravstvu
Stopnja izobrazbe po nacionalni ali mednarodni klasifikacijski lestvici: VIII. stopnja
Tuji jezik: francoski, italijanski, angleški
- Osebni podatki
Specialist ginekolog
Mag. Marco Gergolet, dr.med.
Specialista ginekologije in porodništva
-
Več / Manj
Rojen je bil leta 1966. Medicino je študiral na Univerzi v Trstu, kjer je diplomiral leta 1991. Leta 1998 je pridobil naziv specialista ginekologije in porodništva na Ginekološki kliniki v Ljubljani. Od leta 1999 je sodeloval z Oddelkom za reproduktivno medicino pri Società Italiana, Studi di Medicina della Riproduzione (ISMER) v Bologni. Februarja 2000 se je zaposlil na oddelku za ginekologijo in porodništvo Splošne bolnišnice »dr. Franca Derganca« v Novi Gorici. Od leta 2012 do 2015 je bil strokovni direktor te bolnišnice. Leta 2008 je na Univerzi v Ljubljani opravil zagovor magistrske naloge z naslovom »Pomen razvojnih nepravilnosti maternice v etiologiji spontanega splava pri bolnicah z endometriozo«. Od leta 2008 do 2010 je bil koordinator posebne interesne skupine za reproduktivno kirurgijo pri European Society for Human Reproduction and Embriology - Special Interest Group on Reproductive Surgery (ESHRE). Je avtor in soavtor številnih publikacij, predvsem s področja reproduktivne medicine in reproduktivne kirurgije, strokovni član skupine CONUTA, ki je izdala novo evropsko klasifikacijo prirojenih nepravilnisti maternice. Je tudi strokovni član študije TROPHY, ki je bila objavljena v prestižni medicinski reviji The Lancet. Do julija 2020 so njegova objavljena strokovna dela dosegla več kot 570 citatov. Je koordinator projekta multicentrične raziskave NURSE (Normal UteRus asSEssment), ki vključuje 18 univerzitetnih, bolnišničnih in zasebnih centrov iz desetih različnih evropskih držav.
Kardiologija
Specialist interne medicine
izr.prof.dr. Uroš Kovačič, dr.med.
Specialist interne medicine.
-
Več / Manj
...
Specialistka kardiologije
prim. mag. Nadja Ružič Medvešček, dr. med.
Specialistka kardiologije.
-
Več / Manj
...
Specialist kardiologije
asist. dr. Janez Toplišek, dr. med.
Specialist kardiologije in vaskularne medicine.
-
Več / Manj
Po končanem študiju na Medicinski fakulteti Univerze v Ljubljani se je leta 1996 zaposlil na kardiološkem odseku internega oddelka Splošne bolnišnice Novo mesto. Specializacijo iz interne medicine je zaključil leta 2002. Pri svojem delu se je poleg splošne kardiologije intenzivneje ukvarjal z obremenitveno ehokardiografijo in se v letu 2007-2009 izpopolnjeval na IFC-CNR v mestu Pisa v Italiji. Leta 2007 se je zaposlil na Kliničnem oddelku za kardiologijo v Univerzitetnem kliničnem centru Ljubljana. Do sedaj je opravil več kot 1000 preiskav obremenitvene ehokardiografije in v letu 2008 uvedel obremenitveno ehokardiografijo na cikloergometru, ki je odtlej v Sloveniji standardna preiskava za oceno kompleksnih okvar zaklopk in dinamike pljučne hipertenzije. Leta 2012 in 2013 je prejel evropsko akreditacijo za opravljanje transtorakalne in transezofagealne ehokardiografije. Od leta 2012 se poglobljeno ukvarja z mladostniki in odraslimi, ki imajo hipertrofično kardiomiopatijo, z njeno diagnostiko in predvsem zdravljenjem. V zvezi s tem sodeluje s priznanim kardiovaskularnim kirurgom prof. Paolom Ferrazzijem iz bolnišnice Policlinico di Monza v Italiji. Od leta 2013 je specialist kardiologije in vaskularne medicine. Zadnja leta sodeluje v multidisciplinarnem timu za diagnostiko in zdravljenje pljučne hipertenzije UKC Ljubljana. Predvsem na področju ehokardiografije svetuje drugim specialistom internistom iz UKC in regionalnih bolnišnic.
Leta 2017 je pridobil naziv dr. znanosti z disertacijo z naslovom: »Vpliv uspešnosti radiofrekvenčne ablacije persistentne atrijske fibrilacije na remodelacijo levega preddvora in prekata«. Kot asistent je aktiven pri izvajanju vaj in predavanj za študente medicine na Katedri za interno medicino Medicinske fakultete v Ljubljani, od leta 2019 je glavni mentor specializacije za področje kardiologije in vaskularne medicine.
Redno se udeležuje strokovnih srečanj doma in v tujini, kjer aktivno sodeluje z avtorskimi prispevki.
Specialistka kardiologije
Ljupka Dimitrovska, dr.med.
Specialistka kardiologije in vaskularne medicine
-
Več / Manj
Izobrazba: Medicinska Fakulteta – Univerze “Sv.Ciril in Metod ” – Skopje R. Makedonija; Opravljen strokovni izpit pri Min.za zdravje R.Slovenije dne 25.oktombra.2011; Nostrifikacija diplome v R. Sloveniji dne 9.marca.2011; Podiplomski študij – Medicinska fakulteta , Univerza v Ljubljani.
Delovne izkušnje: SB Izola, R. Slovenija (Specializantka interne medicine); UKC Ljubljana, R. Slovenija (Specializantka kardiologije in vaskularne medicine); Univerzitetni klinični center Ljubljana, KO za kardiologijo – Oddelek za strukturne bolezni srca (Specializantka kardiologije in vaskularne medicine).
Specialistka kardiologije
Daša Zugwitz, dr. med.
Specialistka kardiologije
-
Več / Manj
Po končanem študiju medicine leta 2012 se je vpisala na magistrski študij medicinskega ultrazvoka –ehokardiografije na Imperial College London v Veliki Britaniji, ki ga je z odliko zaključila leta 2013. Zanimanje za ultrazvok in ostale slikovne preiskave je nadaljevala tekom specializacije iz kardiologije, zadnje leto specializacije se je usmerjeno izobraževala na področju magnetne-resonančnega slikanja srca in žil pod mentorstvom prof. Nijveldta v Univerzitetni bolnišnici Univerze Radboud v mestu Nijmegen na Nizozemskem. Izobraževanje v tujini je zaključila z raziskovalnim projektom v Londonu. Specializacijo iz kardiologije in vaskularne medicine je z odliko zaključila leta 2020.
Kot specialistka je zaposlena na Kliničnem oddelku za kirugijo srca in ožilja v UKC Ljubljana ter v Splošni bolnišnici Jesenice, kjer ima ehokardiološko ambulanto.
Leta 2013 je prejela certifikat Evrospke zveze za kardiologijo (ESC) za opravljanje transtorakalne ehokardiografije, leta 2020 in 2021 pa je opravila tudi evropska izpita iz magnetno-resonančnega slikanja srca in s področja transezofagealne ehokardiografije. Za svoje izobraževanje v tujini je prejela tudi štipendijo ESC.
Raziskovalno se ukvarja s področjem magnetne resonance srca in ultrazvoka srca, zaključuje doktorat na Univerzi v Ljubljani. Svoje znanje predaja naprej z udeleževanjem na slovenskih in tujih strokovnih srečanjih ter kot ena izmed organizatork Slovenske šole transtorakalne ehokardiografije, Slovenske šole transezofagealne ehokardiografije in Tečajev MR in CT srca, ki vsa potekajo pod okriljem Delovne skupine za slikovno diagnostiko v kardiologiji Slovenskega združenja kardiologov.
Nevrokirurgija
Specialist nevrokirurgije
prof. dr. Roman Bošnjak, dr. med.
Specialist za invazivno mikrokirurgijo tumorjev in ožilja možganov ter hrbtenjače.
-
Več / Manj
Prof. dr. Roman Bošnjak, dr. med., svétnik, je redni profesor na Medicinski fakulteti v Ljubljani. Ukvarja se z minimalno invazivno mikrokirurgijo tumorjev in ožilja možganov in hrbtenjače pri odraslih in otrocih, z degenerativnimi boleznimi hrbtenice, s poškodbami in utesnitvami perifernih živcev ter poškodbami brahialnega pleteža. Superspecialistično se ukvarja z endoskopsko endonazalno kirurgijo (adenomi hipofize in drugi tumorji sprednjega lobanjskega dna), kranialno endoskopsko nevrokirugijo (skozi endoport, intraventrikelno, intraparenhimsko) in endoskopsko kirurgijo hrbtenice. Pri operacijah uporablja najsodobnejše pripomočke za doseganje maksimalnih rezultatov kot so nevronavigacija, nevromonitoring in nevrostimulacija. Je vabljeni predavatelj na številnih mednarodnih nevrokirurških kongresih in inštruktor na nevroendoskopskih kongresih.
Specialist nevrokirurgije
dr. Boštjan Matos dr. med.
Specialist za bolezni hrbtenice, ter tumorska patologija hrbtenice in možganov.
-
Več / Manj
Dr. Boštjan Matos dr. med., specialist nevrokirurgije. Redno zaposlen v UKC Ljubljana na Kliničnem oddelku za nevrokirurgijo. Specializacijo je uspešno zaključil leta 2007, pridobil licenco in v letu 2008 pridobil še certifikat evropskega združenja nevrokirurgov.
Glavna področja njegovega dela so celostna obravnava degenerativnih bolezni hrbtenice (hernije, stenoze, listeze, ipd.) ter tumorska patologija hrbtenice in možganov.
Specialist nevrokirurgije
prof. dr. Tadej Strojnik, dr. med.
Specialist za degenerativne bolezni hrbtenice, možganski tumorji in možganske krvavitve.
-
Več / Manj
Glavna področja mojega dela z bolniki so: degenerativne bolezni hrbtenice, možganski tumorji, možganske krvavitve, poškodbe glave in možganov, tumorji hrbtenice in hrbtenjače, kirurgija perifernih živcev, zdravljenje bolečine, stimulacija globokih možganskih jeder, stereotaktične biopsije.
Bogate izkušnje z zdravljenjem akutnih nevrokirurških stanj - poškodbe glave in možganov, možganske krvavitve; mikrofenestracije za degenerativne bolezni hrbtenice; redno izvajanje stereotaktičnih biopsij; stimulacija globokih možganskih jeder, operacije različnih znotrajlobanjskih in hrbteničnih tumorjev; balonska kompresija ganglija za nevralgijo trigeminusa; radiokirurgija, delo z gama nožem in dozimetrija.
Specialist nevrokirurgije
doc. dr. Andrej Vranič dr. med.
Specialist za bolezni hrbtenice, ter tumorska patologija hrbtenice in možganov.
-
Več / Manj
...
Specialist nevrokirurgije
mag. Igor Tekavčič, dr. med
Specialist nevrokirurg.
-
Več / Manj
Specialist nevrokirurg od leta 1980
Medicinska fakulteta 1968 – 1973
Študentski Prešernovi nagradi 1972 in 1973
Staž in strokovni izpit 1974
EANS tečaji: o cerebrovaskularni patologiji (Pecs 1976), o patologiji perifernih živcev (Ljubljana 1977), o tumorjih CŽS (Montpellier 1977)
1978 – 7 mesecev specializant na nevrokirurškem oddelku Vojne medicinske akademije Beograd
EANS tečaj o nevrotravmatologiji (Barcelona 1979), o spinalni patologiji (Lausanne 1980).
Tečaj o mikrokirurgiji perifernih živcev in možganskih žil (Ljubljana 1980)
EANS tečaj o cerebrovaskularni patologiji (Bratislava 1981), o infratentorialnih tumorjih in hidrocefalusu (Ljubljana 1983)
Od 1974 do 1980 sem opravil pet semestrov podiplomskega izpopolnjevanja (magistrski študij) in zagovarjal raziskovalno delo o spremembah v likvorju po zaprtih možganskih poškodbah.
Jeseni 1980 sem opravil na »The National Hospital for Nervous Deseases« - Queen Square, London 3 mesečni »Full time neuroscience course« in delal s prof. Lindsay Symonom.
Decembra 1980 sem opravil specialistični izpit iz nevrokirurgije.
1982 sem se tri mesece izpopolnjeval na nevrokirurški kliniki Karolinska sjukhuset, Stockholm iz stereotaktične in funkcionalne nevrokirurgije pri prof. Backlundu in iz vaskularne nevrokirurgije pri prof. Steinerju.
Od 1985 sem konzultant nevrokirurg.
V letih 1984 do 1989 sem delal v Ibn Sina Hospital, Kuwait kot konzultant nevrokirurg (4 mesece pogodba med UKC Ljubljana in Kuwaitom).
1987 – izpopolnjevanje v spinalnih centrih Geneve, Basel. Zürich (Švica).
1989 – izpopolnjevanje iz stereotaktične in funkcionalne nvrokirurgije na Japonskem (Maebashi, Tokyo)
1990 – stereotaksija Freiburg (nemčija)
1991 – stereotaksija »Henry Ford Neurosurgical Institute« v Detroitu (Michigan, ZDA)
Aktivno sodelujem na evropskih, svetovnih nevrokirurških kongresih, na kongresih skandinavskega nevrokirurškega združenja in na kongresih stereotaktične in funkcionalne nevrokirurgije.
Izpopolnjevanje iz nevrologije (2020 – 2022) izbrana poglavja (Continuum – Lifelong learning in Neurology):
- Motnje motoričnih funkcij
- izbrana poglavja ambulantne nevrologije
- nevro-onkologija, epilepsija, multipla skleroza, glavobol
- nevro-infekcijske bolezni
- nevrološki zapleti sistemskih bolezni
- nevropsihiatrija in nevrologija obnašanja
- bolezni hrbtenjače
- demenca
2022 – Moderni pristopi pri zdravljenju bolezni hrbtenice
2017 sem bil »specialist leta« po izboru revije Viva
V prostem času sem bil večkrat ekspedicijski zdravnik in zdravnik gorski reševalec (izpopolnjevanje: kongresi »Wilderness Medicine«, Ažmanovi dnevi).
Nevrologija
Specialist nevrolog
doc. dr. Blaž Koritnik, dr. med.
Specialist nevrolog.
-
Več / Manj
Blaž Koritnik je leta 1999 končal študij medicine na Medicinski fakulteti Univerze v Ljubljani in se nato kot mladi raziskovalec zaposlil na Inštitutu za klinično nevrofiziologijo Univerzitetnega kliničnega centra Ljubljana. Raziskovalno se ukvarja s funkcijskim slikanjem možganov pri različnih nevrodegenerativnih boleznih. S tega področja je leta 2003 opravil magisterij, leta 2009 pa doktorat na Univerzi v Ljubljani.
Leto dni se je raziskovalno izpopolnjeval na King’s College v Londonu. Od leta 2009 dela kot zdravnik specialist nevrolog na Nevrološki kliniki Univerzitetnega kliničnega centra Ljubljana. Pri kliničnem delu se ukvarja predvsem z boleznimi perifernega živčevja in z obolelimi za boleznijo motoričnega nevrona (ALS). Od leta 2012 je docent na Katedri za nevrologijo Medicinske fakultete v Ljubljani in predsednik Slovenskega društva za nevroznanost – SiNAPSA. V okviru društva SiNAPSA je dejaven tudi pri širjenju znanja o pomenu možganov v zdravju in bolezni v širši javnosti.
Specialist nevrolog
prof. dr. Zvezdan Pirtošek
Specialist za bolezni hrbtenice, ter tumorska patologija hrbtenice in možganov.
-
Več / Manj
Zvezdan Pirtošek je specialist nevrolog, profesor klinične nevrologije in predstojnik Katedre za nevrologijo na Medicinski fakulteti.
Specializacijo je opravil v Ljubljani, nato pa se je iz nevrologije izpopolnjeval in skoraj desetletje delal v Londonu. Glavno področje njegovega kliničnega dela in raziskovanja so nevrodegenerativne bolezni (Parkinsonova in Alzheimerjeva bolezen).
Za delo na področju demenc mu je predsednik RS podelil državno odličje Red zaslug.
Specialist nevrolog
dr. Zoran Rodi, dr. med.
Specialist nevrolog.
-
Več / Manj
Rojen je bil leta 1965 na Jesenicah, kjer je obiskoval osnovno šolo in gimnazijo. Medicinsko fakulteto je obiskoval od 1985 do 1991, leta 1994 je pridobil magisterij s področja nevrologije, leta 1998 pa doktorat s področja nevrologije, vse na Univerzi v Ljubljani. Od 1994 do 1999 je opravljal specializacijo iz nevrologije. Njegovo strokovno delo vključuje: klinično nevrologijo od leta 1990, elektromiografijo od leta 1990, nevrologijo mokrenja, odvajanja blata in spolnih funkcij od leta 1991, medoperacijski nevrofiziološki nadzor od 1994, evocirani potenciali in EEG od leta 1996 in 2000 ter periferno nevropatsko bolečino in nevrofiziologijo v enoti intenzivne terapije od 2004.
Je predavatelj na dodiplomskem in podiplomskem študiju nevrologije in nevroloških ved na Medicinski fakulteti Univerze v Ljubljani. Je tudi mentor specializantom ortopedije, fizikalne medicine in družinske medicine na kroženjih iz nevrologije. Njegovo raziskovalno delo vključuje področja nevrofiziologije mokrenja, odvajanja blata in spolnih funkcij, medoperacijskega nevrofiziološkega nadzora, miopatije kritične bolezni in nevropatije tankih vlaken. Najbolj vešč je v meritvah prevajanja v perifernih živcih in elektromiografiji (EMG), medoperacijski diagnostiki motenj delovanja hrbtenjače ter nasploh v klinični nevrofiziologiji kot tudi v obravnavi periferne nevropatske bolečine.
Specialist nevropsihiater
Aljoša Danieli, nevropsihiater
Specialist za demenco.
-
Več / Manj
Aljoša Danieli je specialist psihiater z dodatnim izpopolnjevanjem na področju nevropsihiatrije, doktoratom iz nevrokardiologije in z licenco za delo na področju splošne medicine.
Glavno področje njegovega kliničnega dela so bolezenska stanja, ki se odražajo z kognitivnimi simptomi ( težave s spominom in pozornostjo, abstraktnim mišljenjem, govorom, mišljenjem), motnjami razpoloženja (brezvoljnost, žalost, pomanjkanje motivacije, tesnoba, strah) ter telesnimi simptomi ( motnjami uravnavanja delovanja srca in ožilja, prebave, imunskega sistema, endokrinega sistema in živčevja) ter nevrodegenerativne bolezni (demence). Dodatno področje njegovega dela so posveti o zdravstvenih težavah v okviru splošne (družinske) medicine in nasveti o preventive nastanka obolenj.
Otorinolaringologija
Specialist otorinolaringolog
Iztok Fošnarič, dr. med.
Specialist otorinolaringolog
-
Več / Manj
Po zaključenem študiju na Medicinski fakulteti Univerze v Ljubljani se je leta 1999 zaposlil na Oddelku za otorinolaringologijo, kirurgijo glave in vratu v takratni Splošni bolnišnici v Mariboru. Specializacijo iz otorinolaringologije je zaključil leta 2004. Pri svojem delu se je poleg splošne otorinolaringologije intenzivneje ukvarjal z obravnavo otrok in odraslih z boleznimi ušes, nosu in obnosnih votlin. Opravljal je delo v ambulanti za sluh in ravnotežje. Vključen je bil tudi v obravnavo bolnikov po poškodbah obraznega skeleta in izvajal s tem povezano operativno zdravljenje.
Kmalu po ustanovitvi Medicinske fakultete v Mariboru je sodeloval pri izobraževalnem procesu študentov medicine. Leta 2008 se je zaposlil na Kliniki za otorinolaringologijo in cervikofacialno kirurgijo v Univerzitetnem kliničnem centru Ljubljana. Redno se udeležuje strokovnih srečanj doma in v tujini, kjer tudi aktivno sodeluje. Na kirurških delavnicah in tečajih je v stalnem stiku z novostmi in tehnikami kirurškega zdravljenja. Posebej poglobljeno pridobiva nova znanja na področju ušesne kirurgije in v skladu s tem uvaja sodobnejše in učinkovitejše metode zdravljenja.
Specialist otorinolaringolog
Aleš Matos, dr. med.
Specialist otorinolaringolog
-
Več / Manj
Po študiju medicine na Medicinski fakulteti v Ljubljani in opravljeni specializaciji leta 2008 se je zaposlil na Kliniki za otorinolaringologijo in cervikofacialno kirurgijo v Univerzitetnem kliničnem centru Ljubljana, kjer je zaposlen še danes. Ukvarja se s široko patologijo področja ORL, poglobljeno pa z boleznimi ušesa, nosu in obnosnih votlin ter otroškimi boleznimi ORL.
Veliko časa namenja strokovnemu izobraževanju in novostim v zdravljenju v otorinolaringologiji. Kirurške tehnike in znanja si je pridobil na številnih tečajih doma in v tujini. Izobraževal se je pri svetovno priznanih kirurgih, kot so prof. Fisch iz Švice, prof. Presutti iz Italije, prof. Trenité iz Nizozemske in prof. Botti iz Italije.
Specialistka otorinolaringolog
asist. dr. Tanja Soklič Košak, dr. med.
Specialistka otorinolaringologije, rinokirurginja
-
Več / Manj
Sem srčno in hvaležno predana bolnikom z vnetji nosu in sinusov. Svoj čas namenjam tudi otrokom z ORL problemi, ljudem z okvarami sluha, vrtoglavico, boleznimi žrela, grla in vratu. Z natančnostjo se posvečam endoskopskim operacijam nosu in sinusov, estetskim operacijam nosu in ušes ter otroškim ORL operacijam.
Na Medicinski fakulteti v Ljubljani sem diplomirala leta 2001, specializacijo iz otorinolaringologije sem zaključila leta 2009 na Kliniki za otorinolaringologijo in cervikofacialno kirurgijo v UKC Ljubljana, kjer sem zaposlena. Kot asistentka si s študenti medicine ter stomatologije delim entuziazem do kliničnega dela in znanja.
Ženejo me cilji, doktorat znanosti »Imunofenotipizacija kroničnega polipoznega in nepolipoznega rinosinuzitisa« sem zagovarjala leta 2020, magisterij »Glasovne motnje med pedagoškimi delavci v Sloveniji« pa leta 2006.
Sem članica Združenja otorinolaringologov in Evropskega rinološkega združenja (ERS), sodelovala sem pri objavi najnovejših evropskih smernic za zdravljenje vnetij nosu in sinusov (EPOS 2020) ter pri vpeljavi zadnjih posodobitev svetovnih smernic za zdravljenje alergijskega rinitisa (ARIA).
Svoje znanje sem izpopolnjevala tudi v tujini na Royal College of Surgeons of England, Open Medical Institute v Salzburgu, Vertigo Academy v Carpiju in mnogih drugih strokovnih srečanjih. Kot vabljena predavateljica sodelujem na številnih mednarodnih in domačih kongresih, kjer smo s kolegi rinokirurgi iz Evrope in ZDA stkali neprecenljive prijateljske vezi, s pomočjo katerih se vzpodbujamo ter si pomagamo na poti do boljše, učinkovitejše in prijaznejše medicine.
Veseli me pisanje znanstvenih člankov za mednarodne in slovenske revije, saj morajo nove ugotovitve in predvidevanja ponosno zaplesati ples črk, ki jih ponese v svet. Za izsledke raziskovalnega dela s področja kroničnih vnetij nosu in sinusov, objavljene v prestižni ameriški reviji JACI, smo leta 2019 skupaj s sodelavci imunologi pod vodstvom prof. dr. Petra Korošca z Univerzitetne klinike Golnik prejeli ugledno mednarodno nagrado International Medis Awards.
Ko skupaj z bolniki prispemo na cilj in premagamo tegobe, so upanje, veselje in iskriv pogled tisti, ki vzdržujejo mojo strast do medicine. Zatočišče in vir energije mi pomeni moja družina, v očeh prijateljev prototip športne družine.
Preventivni managerski programi
Specialistka splošne medicine
Cvetka Dragoš Jančar, dr. med.
Specialistka pediatrije.
-
Več / Manj
Po študiju na Medicinski fakulteti Univerze v Ljubljani je najprej končala podiplomski študij iz varstva žena, otrok in mladine ter nato še specializacijo iz pediatrije. Vrsto let je delala v javnem zdravstvu, dokler ni leta 1992 soustanovila prvi zasebni medicinski center v Ljubljani in bila v njem 24 let strokovna direktorica in vodja oddelka za pediatrijo.
Njeno klinično delovanje zajema tako delo z otroki kakor z odraslo populacijo. Zadnja leta je svojo dejavnost usmerila v preventivo odraslih. Je urednica edine tovrstne knjige Zdrav manager – uspešno vodenje in avtorica številnih poljudnoznanstvenih prispevkov. Že vrsto let se v tujini izobražuje na področju preprečevanja posledic staranja (anti-aging).
Z novimi dognanji nenehno izpopolnjuje preventivni zdravstveni program za managerje. Danes vodi oddelek za ambulantno dejavnost medicinskega centra MD medicina in v njem izvaja tudi ambulantno delo. Je članica številnih strokovnih združenj.
Govori angleško, francosko ter srbohrvaško.
Splošna kirurgija
Specialistka splošne kirurgije
Maruša Zamorano, dr. med.
Specialistka splošne in abdominalne kirurgije.
-
Več / Manj
Leta 2000 je diplomirala na MF v Ljubljani. Tekom študija je prejela študentsko Prešernovo nagrado za znanstveno raziskovalno delo in širila svoja znanja že med študijem v tujini, saj je del praktičnih vaj iz kirurgije opravila v ZDA, Houston, v Texas Medical Centru, kjer je pridobila ogromno novega medicinskega znanja in osvežila tekoče znanje angleškega jezika.
Po opravljenem strokovnem izpitu je začela opravljati specializacijo iz splošne kirurgije in v letu 2010 opravila specialistični izpit s pohvalo. Tudi v času specializacije je ponovno odšla na 1 mesečno uposobljanje v Texas Medical Center Houston, ZDA.
Več kot 20 let je delala kot splošna kirurginja v SB Trbovlje, od leta 2020 dalje pa je zaposlena v svojem podjetju. Izvaja endoskopske diagnostične postopke prebavil kot so gastroskopija, kolonoskopija, rektoskopija, anoskopija in operativne posege s področja abdominalne kirurgije, proktologije, splošne kirurgije in raka prebavil po najnovejših operativnih tehnikah. Redno se izobražuje s področja splošne / abdominalne kirugije, proktologije in na tem področju tudi izobražuje druge zdravnike in zdravstvene delavce. Je tudi aktivna inštruktorica ATLS in redno predava v Sloveniji in Evropskih državah (Švica, Nizozemska) oskrbo hudo poškodovanih bolnikov.
Ultrazvočna diagnostika
Specialist radiologije
asist. Peter Slak, dr.med.
Specialist radiologije.
-
Več / Manj
Leta 2014 je zaključil študij na Medicinski fakulteti Univerze v Ljubljani, kjer trenutno sodeluje kot asistent na Katedri za radiologijo. Leta 2020 je s pohvalo zaključil specializacijo s področja radiologije in se zaposlil kot specialist radiolog na Oddelku za pediatrično diagnostiko Kliničnega inštituta za radiologijo v Univerzitetnem kliničnem centru v Ljubljani.
Njegovo strokovno zanimanje je usmerjeno predvsem v ultrazvočno diagnostiko in subspecialistično celostno radiološko obravnavo otrok. Zaključuje interdisciplinarni podiplomski doktorski študij Biomedicine, kjer svoje raziskovalno delo osredotoča na vlogo ultrazvočne preiskave možganov s kontrastnim sredstvom pri novorojenčkih.
Leta 2022 je uspešno zaključil štiriletno mednarodno izobraževanje, kjer je pridobil Evropsko diplomo s področja pediatrične radiologije. Med drugim je aktiven član več strokovnih združenj, med katerimi izstopajo ESR, ESNR in ESPR. Pri Evropskem združenju za pediatrično radiologijo je aktiven član odbora za izobraževanje, kjer si prizadeva za stalni strokovni razvoj in izmenjavo znanja na področju radiologije.
Svoje bogate izkušnje in strokovno znanje deli na različnih konferencah tako doma kot v tujini.
Urologija
Specialist urologije
asist. Simon Hawlina, dr. med.
Specialist urologije.
-
Več / Manj
Študij medicine je končal leta 2003 na Medicinski fakulteti v Ljubljani. S specializacijo iz urologije je začel leta 2004 v Univerzitetnem kliničnem centru Ljubljana in jo zaključil leta 2010 s pohvalo. Opravil je evropski izpit iz urologije (Fellow of EBU) in je član združenja EAU (European Association of Urology). Redno se udeležuje strokovnih srečanj in se nenehno dodatno izobražuje v tujini. Leta 2014 se je izobraževal v Belgiji, kjer je pridobil znanje o minimalno invazivni kirurgiji. Leta 2016 se je v Angliji dodatno izobrazil na področju robotske kirurgije.
Od leta 2006 je del transplantacijske ekipe v mreži Slovenija transplant. Ves čas stremi k uvajanju novitet v kirurgiji urotrakta. Kot del ekipe je v klinično prakso uvedel mnogo novih kirurških metod in tako izboljšal kakovost zdravljenja uroloških bolnikov. Ves čas raziskuje in uči mlajše rodove zdravnikov kot asistent na Medicinski fakulteti. Je oče dveh otrok, del velike zdravniške družine, predan športnik, ki se zaveda, kako težko je uskladiti družinsko življenje, službene obveznosti in spočito telo za doseganje najboljših rezultatov pri zdravljenju svojih bolnikov.
Izjemno strokovno znanje, tehnična dovršenost, umetniško oko ter predanost in razumevanje bolnikov mu to tudi omogočajo. Je oče dveh otrok, del velike zdravniške družine, predan športnik, ki se zaveda, kako težko je uskaditi družinsko življenje, službene obveznosti in spočito telo za doseganje najboljših rezultatov pri zdravljenju svojih bolnikov.