Specialistične ambulante delujejo izmenično in sicer PON, ČET in PET od 7 do 15 ure ter TOR in SR od 11 do 19 ure.
Splošna ambulanta v tem času deluje po ustaljenem urniku.
Za naročanje smo v času od 24.07. do 4.8.2023 dosegljivi med 8 in 15 uro.
Na področju ginekologije izvajamo poleg diagnostike tudi operativne histeroskopske posege.
V sanatoriju MD medicine, izvajamo diagnostične in operativne histeroskopske posege. Izvajamo tako imenovane mini invazivne „office“ posege, s pomočjo izredno tankega, office histeroskopa za pregled notranjosti maternične votline. Ob pregledu lahko opravimo tudi manjše posege s pomočjo 2 mm inštrumentov. Te posege izvajamo brez narkoze ali, v redkih primerih, ko je poseg nekoliko boleč, v sedaciji.
Poleg tega izvajamo tudi operativne histeroskopske posege prirojenih nepravilnosti maternice (septirana, T-oblika maternice), ablacijo polipov in submukoznih miomov. Te posege izvajamo v operacijski dvorani, v splošni anesteziji.
Področja dela pri ginekoloških operacijah
Diagnostična histeroskopija
Diagnostična histeroskopija z biopsijo
Manjši operativni posegi (Adheziokiza, majhni polipi)
Večji posegi (reskcija septuma, miomi, polipi)
Labioplastika
Ginekološki pregled z ultrazvokom
Ultrazvok Podesedilo
Strokovni kader oddelka za ginekološke operacije
Specialist ginekolog
Aleksander Merlo, dr. med.
Specialista ginekologije in porodništva
Več / Manj
ŽIVLJENJEPIS
Specialist ginekolog
Mag. Marco Gergolet, dr.med.
Specialista ginekologije in porodništva
Več / Manj
Rojen je bil leta 1966. Medicino je študiral na Univerzi v Trstu, kjer je diplomiral leta 1991. Leta 1998 je pridobil naziv specialista ginekologije in porodništva na Ginekološki kliniki v Ljubljani. Od leta 1999 je sodeloval z Oddelkom za reproduktivno medicino pri Società Italiana, Studi di Medicina della Riproduzione (ISMER) v Bologni. Februarja 2000 se je zaposlil na oddelku za ginekologijo in porodništvo Splošne bolnišnice »dr. Franca Derganca« v Novi Gorici. Od leta 2012 do 2015 je bil strokovni direktor te bolnišnice. Leta 2008 je na Univerzi v Ljubljani opravil zagovor magistrske naloge z naslovom »Pomen razvojnih nepravilnosti maternice v etiologiji spontanega splava pri bolnicah z endometriozo«. Od leta 2008 do 2010 je bil koordinator posebne interesne skupine za reproduktivno kirurgijo pri European Society for Human Reproduction and Embriology - Special Interest Group on Reproductive Surgery (ESHRE). Je avtor in soavtor številnih publikacij, predvsem s področja reproduktivne medicine in reproduktivne kirurgije, strokovni član skupine CONUTA, ki je izdala novo evropsko klasifikacijo prirojenih nepravilnisti maternice. Je tudi strokovni član študije TROPHY, ki je bila objavljena v prestižni medicinski reviji The Lancet. Do julija 2020 so njegova objavljena strokovna dela dosegla več kot 570 citatov. Je koordinator projekta multicentrične raziskave NURSE (Normal UteRus asSEssment), ki vključuje 18 univerzitetnih, bolnišničnih in zasebnih centrov iz desetih različnih evropskih držav.
Specialistka ginekologije
prof. dr. Špela Smrkolj, dr. med
Specialistka ginekologije.
Več / Manj
Izr. prof. dr. Špela Smrkolj, dr. med. je na Medicinski fakulteti Univerze v Ljubljani diplomirala leta 1998. Strokovni izpit iz urgentne medicine je opravila leta 1999, sekundariat pa zaključila leta 2000 z licenčnim izpitom iz splošne medicine. V šolskem letu 1999/2000 je na Medicinski fakulteti Univerze v Ljubljani vpisala I. letnik Univerzitetnega znanstvenega podiplomskega študija Biomedicine ter nato med prvimi tremi študenti v Sloveniji uspešno zaključila magistrski podiplomski študij Biomedicine, magistrsko diplomsko delo z naslovom “Ali obstoja hitro rastoči rak materničnega vratu” uspešno obranila 14.06.2001. Septembra 2002 je začela s specializacijo iz ginekologije in porodništva na Kliničnem oddelku za ginekologijo UKC Ljubljana in jo zaključila s specialističnim izpitom s pohvalo leta 2007. Že tekom specializacije se je klinično in raziskovalno usmerila v v področje ginekološke onkologije. 06. marca 2006 je na Medicinski fakulteti Univerze v Ljubljani pridobila akademski naslov doktorja znanosti po uspešnem zagovoru doktorske naloge z naslovom “Ocena napovednih dejavnikov pri načrtovanju zdravljenja raka materničnega vratu”. Julija 2009 ji je bila s strani Svetovnega združenja ginekologov in porodničarjev (FIGO) med vsemi prijavljenimi kandidati podeljena nagrada »FIGO/Chien-Tien Hsu Fellowship in Gynecologic Oncology«, tako se je lahko dodatno izpopolnjevala na Ginekološko-onkološkem oddelku Univerzitetne bolnišnice “Charles University and General Faculty Hospital” v Pragi (Češka) pod mentorstvom prof. dr. Davida Cibule, dr. med. Od leta 2015 do 2018 je bila pomočnica strokovnega direktorja UKC Ljubljana za kakovost, od 2018 dalje pa je pomočnica strokovne direktorice UKCL za izobraževanje. Od leta 2010 je zaposlena na Univerzi v Ljubljani, Medicinski fakulteti, od leta 2019 je predstojnica Katedre za ginekologijo in porodništvo. Je predsednica Združenja za ginekološko onkologijo, kolposkopijo in cervikalno patologijo Slovenskega zdravniškega društva (ZGO-SZD) od leta 2012. Od leta 2013 je članica Strokovnega sveta za ginekologijo in porodništvo Slovenskega zdravniškega društva (SS za ginekologijo in porodništvo SZD) ter od leta 2015 članica Razširjenega strokovnega kolegija (RSK) za ginekologijo in porodništvo. Od leta 2014 je tudi članica programskega sveta državnega programa ZORA ter vodja strokovne skupine za ginekologijo v državnem programu ZORA. Je zaprisežena sodna izvedenka za ginekologijo in porodništvo. Je tudi aktivna članica mednarodnih združenj ESGO, EFC, INCIP, CEEGOG ter IUGA.